Buty

Różnorodności

Martyna Dudziak-Kisio

Medioznawczyni i kulturoznawczyni. Obroniła pracę doktorską z wyróżnieniem. Jest wykładowczynią na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Wyższej Szkole Reklamy. W swoich badaniach naukowych koncentruje się na mediatyzacji życia codziennego, oraz przeobrażeniach rynku medialnego na skutek starzenia się społeczeństw. Jest dwukrotną stypendystką stypendiów m.st. Warszawy dla doktorantów.
Nasza niezmordowana mentorka, dzięki której ten projekt nabrał kształtu.

Znana w sieci jako Pedagog Michalina, jest pedagogiem, terapeutą pedagogicznym oraz diagnostą pracującym w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Gdańsku. Jej głównym obszarem działania jest praca z dziećmi i z młodzieżą z rozwojowymi zaburzeniami w uczeniu się, w tym z dysleksją czy ADHD.

Michalina Ignaciuk

Marietta Koźlarek

Prowadzi swoje social-media pod nazwą markoz_science jest studentką fizyki medycznej na wydziale fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Fizykę popularyzuje przez organizację pokazów naukowych, konferencji naukowych, uczestnictwo w projektach oraz pisanie publikacji. Marietta za swoje wybitne osiągnięcia została uhonorowana tytułem "Studencki Laur UAM" oraz dwukrotnie była finalistką "Studenckiego Nobla", ponadto otrzymała stypendia od Ministra Edukacji oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Zuzia Pobłocka

 Jestem studentką filologii polskiej w ramach MISHiSu (magisterka) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz animacji (licencjat) na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Swoje popularyzatorskie zapędy póki co realizuję jedynie na bardzo małą skalę i na bardzo podstawowym poziomie - przede wszystkim jestem przewodniczącą Koła Badań nad Musicalem "Synteza Sztuk", które w przeciągu ostatnich dwóch lat udało mi się super rozkręcić  

Marcin Żebrowski

 Jestem autorem projektu popularyzatorskiego - Obiektywnie Science. Moje zamiłowanie do przyrody zaprowadziło mnie do momentu, że zacząłem zajmować się nią zawodowo. Konkretnie to badam życie organizmów wodnych, w główniej mierze słodkowodnych. Mierzę się z aktualną w dobie antropocenu problematyką badawczą (m.in. zanieczyszczeniem środowiska mikroplastikiem).

Tomasz Tadeusz Murawski

Studiuję na Politechnice Warszawskiej w zakładzie Papiernictwa i Poligrafii, tematem mojej pracy są biomateriały do opakowań i elektroniki 🙂 Zajmuje się tam również zagadnieniem teorii barwy i współpracą z innymi zakładami.
Popularyzatorsko zaczynałem od sztuki cyfrowej, gier komputerowych i
 tym podobnych, starałem się opowiadać o różnych tematach wychodząc z przykładu gry. Teraz staram się to rozszerzyć, choć nadal często lubię zaczynać od przykładu gry, która symuluje jakieś zjawisko.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu “Społeczna Odpowiedzialność Nauki II.”